rozek

montaż instalcji lpg instalcje lpg szczecin naprawa i diaganostyka instalcji gazowych lpg w szczecinie, instalcje lpg do diesla szczecin montaż lpg w silnikach diesla szczecin  

kwiaciarnie agnes to kwiaciarnia szczecin duży wybór kwiatów w szczecinie


pogrzeby w szczecinie i najlepszy zakład pogrzebowy szczecin to dobra oferta pogrzebów w szczecinie profesjonalne pogrzeby szczecin kremacje i ekshumacje  

wycieczki w hurghadzie oraz wycieczki fakultatywne hurghada ciekawa oferta wycieczek fakultatywnych

Szyby samochodowe Bydgoszcz - Auto szyby Bydgoszcz

W naszej ofercie znajduje sie bogata oferta szyby do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów. Stawiamy przede wszystkim na markowe szyby w Bydgoszczy i producentów z najwyższej półki.
Naszym glównym dostawcą jest firma Pilkington i szyby tej marki u nas dominują, natomiast oferujemy także markowe szyby innych światowych producentów takich jak: Sekurit, Guardian, Soliver, Splintex.
Profesjonalny montaż szyb Bydgoszcz tworzy doskonały efekt szyb samochodowych. Wieloletnie doświadczenie oraz indywidualne podejście do klienta sprawiają, iż cieszymy się opinią firmy godnej zaufania o fachowym wykonywaniu usług. Cieszy również fakt, iż klienci, którzy nam zaufali polecają nas swoim znajomym.

Przydatne informacje o Szybach Samochodowych

Trzeba dbać o swoje szyby

Zużyta szyba przednia redukuje widoczność... Kiedy ostatnio wymieniałeś swoją?

szyby_porownanie

Zużyta szyba przednia redukuje widoczność i wydłuża drogę hamowania.
Nowa szyba pomaga prowadzić bezpiecznie i wygodnie.

Twoja odpowiedzialność jako kierowcy

Wszyscy wiedzą, że samochód należy prowadzić tak, by unikać niepotrzebnego ryzyka dla pasażerów i innych użytkowników drogi. Nasze samochody są regularnie serwisowane, za zrozumiałe przyjmujemy, że opony muszą być wymienione kiedy się zużyją, a kiedy osłabia nam się wzrok, udajemy się do okulisty i badamy sobie oczy.

Dlaczego więc szyby przednie nie powinny być traktowane jak opony?

Zbyt często zdarza nam się zapomnieć o fakcie, że przednia szyba samochodu stale narażona jest na działanie wiatru i deszczu, zużywa się i wymaga wymiany w regularnych odstępach czasu. Nie jest niczym niezwykłym to, że ta sama szyba pozostaje na miejscu z roku na rok, do czasu, aż uderzający w nią kamień lub inne poważne uszkodzenie zmuszą nas do jej wymiany.

Zużyta szyba przednia ciemnieje i redukuje widoczność

Im bardziej zużyta i porysowana jest przednia szyba, tym słabsza jest widoczność. Podczas jazdy nocą zarysowania szkła rozpraszają światła zbliżających się pojazdów, oślepiając tym samym kierowców i utrudniając zauważenie na czas przeszkód lub mało widocznych użytkowników drogi.

Twój samochód może nie przejść przeglądu kontrolnego

W ostatnich latach zwiększyło się przywiązywanie uwagi do jakości przedniej szyby samochodu podczas przeglądu kontrolnego. Coraz więcej szyb nie przechodzi testu ze względu na zużycie, pęknięcia i odpryski.

Komfortowa jazda przy lepszej widoczności

Każdy, kto zmieni przednią szybę samochodu na nową, natychmiast zauważy niesamowitą różnicę. Zauważalnie poprawia się widoczność, a prawdopodobnie najlepszym dowodem na to jest bardziej komfortowa jazda bez oślepiania i przeszkadzania przez rozproszone światła nadjeżdżających pojazdów.

Dystanse hamowania dla różnych wersji przednich szyb i ostrości widoczności

tabela1

 • Widoczność dla kierowcy z bardzo zużytą szybą przednią może być o 15% mniejsza podczas jazdy nocą niż przy nowej szybie przedniej.
 • Połączenie bardzo zużytej szyby przedniej z osłabioną widocznością oznacza utratę około 25% widoczności.

Na podstawie raportu nr 382 "Widoczność przeszkód przy osłabionej widoczności i/lub zużytych szybach przednich" Szwedzkiego Narodowego Instytutu Badań Dróg i Transportu autorstwa Svena-Olafa Lundvista i Gabriela Helmersa, 1993 r.

Świadczymy usługi w zakresie montażu szyb samochodowych do samochodów osobowych. ciężarówek. TIR autobusów zarówno dla Klientów indywidualnych jak i dla autoryzowanych serwisów samochodowych czy warsztatów blacharsko-lakierniczych.
Na każdą wykonaną przez nas usługę dajemy bezterminową gwarancję.
Udzielamy dożywotniej gwarancji na szczelność wykonanego połączenia (przy szybach wklejanych).
Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby, prowadzimy usługi klejenia szyb w każdym samochodzie osobowym i ciężarowym. Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby w ciężarówkach TIR. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz. sprzedajemy szyby samochodowe,  wymieniamy i naprawiamy szyby samochodowe.

AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz zaprasza :)

Produkcja szyb samochodowych

I. Produkcja szkła hartowanego (szyby boczne)

Projektowanie wspomagane komputerowo (CAD)

Technologia komputerowa jest wszechstronnie wykorzystywana w celu ustalania kryteriów projektowania, takich jak:

 • kształt i rozmiary szyby
 • kształt i rozmiar sitodruku opaski zaciemniającej
 • optymalny projekt obwodów grzewczych dla szyb tylnych z sitodrukiem

Produkcja wspomagana komputerowo (CAM)

Informacje CAD wykorzystywane są do sterowania maszynami, które:

 • produkują sita do drukowania
 • produkują wyposażenie i oprzyrządowanie
 • wykonują wstępną obróbkę szkła

Proces wstępnej obróbki szkła surowego jest niemal całkowicie zautomatyzowany.

Piec hartowniczy przelotowy

Do produkcji szyb bocznych i tylnych w piecach hartowniczych przelotowych markowe firmy  stosują kilka procesów,  technologię simplex oraz konwencjonalne i zaawansowane gięcie w prasie.

piec-hartow-przelot_szyby

Surowe szkło jest transportowane przez strefę ogrzewania pieca na wałkach o niskiej rozszerzalności cieplnej.

Simplex

simplex_szyby

 • Technologia produkcji prostych szyb bocznych i tylnych.
 • Szyba jest transportowana na wałkach przez strefę ogrzewania pieca do umieszczonej na zewnątrz formy pierścieniowej. Wałki opadają, a szyba osiada pod wpływem siły ciążenia dopasowując się do kształtu formy.
 • Szyba jest niezwłocznie transportowana do sekcji hartowania, gdzie następuje gwałtowne schładzanie.

Konwencjonalne gięcie w prasie (CPB)

U wylotu pieca szyba jest podnoszona z wałków przez formę wklęsłą i dociskana do nieruchomej formy wypukłej. Następnie forma wklęsła opada układając ukształtowaną szybę swobodnie na wałkach, które transportują ją do sekcji chłodzącej.

Szyba jest niezwłocznie przenoszona do sekcji hartowania pieca, gdzie jest gwałtownie schładzana przez strumienie powietrza wypływające ze specjalnie zaprojektowanej dmuchawy. W warstwie powierzchniowej, która schładza się szybciej, powstają naprężenia ściskające wskutek wolniejszego schładzania rdzenia. W ten sposób szkło hartowane nabiera swoich specyficznych właściwości.

Zaawansowane gięcie w prasie

giecie-prasie_szyby

 • Gięcie po jednej tafli w prasie z formą wklęsłą i wypukłą.
 • Bardzo precyzyjny proces o wysokiej powtarzalności.
 • Świetna metoda wydajnego formowania szyb bocznych lub tylnych o złożonych krzywiznach.
 • Markowe firmy opracowały metodę zaawansowanego gięcia w prasie (APBT) dla potrzeb formowania cieńszych i jeszcze bardziej złożonych elementów szklanych.

Piec z trzonem gazowym

piec-trzon-gazowy_szyby

Metoda zaawansowanego gięcia szyb bocznych firmy

Płaskie szkło surowe jest wkładane do chłodnego końca pieca. Podtrzymywane przez gazową poduszkę powietrzną mięknie przechodząc przez strefę ogrzewania. Tafla szklana ulega stopniowemu wyginaniu, by na końcu przybrać krzywiznę łoża na gorącym końcu pieca.

Właściwości produktów

Szkło hartowane jest szeroko stosowane do produkcji bocznych i tylnych szyb przeznaczonych do różnego rodzaju pojazdów. W razie wypadku drogowego szkło hartowane pęka na bardzo małe, stosunkowo nieszkodliwe odłamki.

wlasciwosci-produktow_szyby

 

II. Produkcja szkła laminowanego (szyby czołowe i tylne)

Automatyczna obróbka wstępna szkła

auto-obrobka_szyby

Szkło float o grubości od 1,5 do 3,0 mm jest poddawane automatycznej obróbce wstępnej na zintegrowanych liniach produkcyjnych. Szkło surowe i szkło gotowe jest zazwyczaj ładowane i odbierane za pomocą robotów.

Szkło jest przycinane do określonego kształtu przy użyciu krajaka sterowanego numerycznie (CNC) z funkcją automatycznego obłamywania. Ostre krawędzie szkła są następnie niwelowane za pomocą szlifowania na mokro, a krawędź jest profilowana zgodnie ze specyfikacjami producentów samochodów.

Sitodruk

sitodruk_szyby

Po obróbce krawędzi dwie tafle szkła, z których powstanie szyba przednia, są łączone w parę do końca procesu produkcyjnego.

Na wewnętrzną warstwę szkła nakłada się warstwę emalii ceramicznej, aby utworzyć czarną opaskę, która pełni funkcję dekoracyjną oraz chroni przed szkodliwym wpływem promieniowania UV na spoiwo stosowane do klejenia szyb przednich.

Emulsja szybko wysycha, ale nie jest w pełni utwardzona, dopóki szyba nie zostanie wygięta w piecu.

Formowanie szkła

formowanie-szkla_szyby

W celu uzyskania odpowiedniej krzywizny szyb przednich pary tafli szklanych umieszczane są na wygiętych stalowych formach, które przechodzą przez długi piec, gdzie są ogrzewane do temperatury 620° C. Szkło wygina się pod własnym ciężarem, aż przybierze kształt formy.

Nowoczesne piece wyposażone są w funkcję nagrzewania różnicowego, która pozwala na kontrolowanie stopnia wygięcia oraz stosowanie skomplikowanych form, dzięki czemu można uzyskać pożądane złożone kształty.

W przypadku najbardziej złożonych form gorące szkło można docisnąć do ostatecznego kształtu, aby osiągnąć dokładniejszy promień krzywizny i bardziej precyzyjnie kontrolować geometrię powierzchni.

Szkło i forma są stopniowo schładzane w miarę zbliżania się do wylotu pieca.

Montaż laminatu

montaz-laminatu_szyby

W celu usunięcia powietrza uwięzionego między taflami szkła i folią PVB laminat przesuwany jest między poziomymi lub pionowymi wałkami, które wyciskają z niego powietrze.

W przypadku szyb przednich, których bardziej złożony kształt uniemożliwia bezpieczne przejście między wałkami, powietrze jest odsysane w piecu "workowym" w warunkach próżni.

Po wstępnym złożeniu szyby umieszcza się w autoklawie, gdzie są ogrzewane do temperatury 140° C pod ciśnieniem nacisku 10-15 kg/cm2 - następuje wtedy sklejenie tafli i zakończenie procesu laminowania.

Gotowe szyby przednie przechodzą następnie rygorystyczną kontrolę jakości i są przygotowywane do wysłania do klientów.

Właściwości i budowa szkła laminowanego

Szkło laminowane używane jest do produkcji szyb przednich do samochodów, samolotów i lokomotyw, a ostatnio coraz częściej również samochodowych szyb bocznych. Składa się z dwóch warstw szkła, między którymi znajduje się folia PVB (poliwinylobutyral).

Szkło laminowane ma zapobiegać przebiciu szyby przez pociski. Dzięki swojej budowie zapewnia wysoki poziom ochrony i bezpieczeństwa. W czasie wypadku taka szyba uniemożliwia wypadniecie pasażera na zewnątrz, a także w kontrolowany sposób zmniejsza skutki uderzenia głową.

budowa-szkla-lamin_szyby

Typowa budowa szkła laminowanego

Świadczymy usługi w zakresie montażu szyb samochodowych do samochodów osobowych. ciężarówek. TIR autobusów zarówno dla Klientów indywidualnych jak i dla autoryzowanych serwisów samochodowych czy warsztatów blacharsko-lakierniczych.
Na każdą wykonaną przez nas usługę dajemy bezterminową gwarancję.
Udzielamy dożywotniej gwarancji na szczelność wykonanego połączenia (przy szybach wklejanych).
Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby, prowadzimy usługi klejenia szyb w każdym samochodzie osobowym i ciężarowym. Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby w ciężarówkach TIR. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz. sprzedajemy szyby samochodowe,  wymieniamy i naprawiamy szyby samochodowe.

AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz zaprasza :)

Jak to się zmieniało na przestrzeni lat

I. Ewolucja szyby przedniej

1900-1912

1900-1912_szyby

Pierwsze szyby przednie były płaskie i osadzone w drewnianej ramie. Początkowo używano zwykłego szkła.

1912

Powstają firmy, które rozpoczynają produkcję niedawno wynalezionego szkła laminowanego. Pierwsze laminaty składały się z dwóch tafli szkła, między którymi znajdowała się warstwa acetylocelulozy.

1918-1930_szyby

1918-1930

Szyby przednie dzielone w pionie i poziomie z zamocowanymi na zawiasach górnymi szybkami, które można było otwierać osobno. Montowane głównie w dużych zamkniętych samochodach.

1925_48_55_szyby

1925-1955

Nieruchome, jednoczęściowe, płaskie szyby przednie w metalowej ramie, pionowe lub nieznacznie nachylone, montowane we wszystkich typach samochodów.

1948

Opracowano ulepszoną folię międzywarstwową z poliwinylu. Nowoczesna, silnie spajająca i bardzo odporna folia PVB po raz pierwszy znalazła zastosowanie w połowie lat 60-tych XX wieku.

1948-1953_szyby

1948-1953

Poprzedniczka giętej szyby przedniej: dwuczęściowa, płaska szyba przednia łamana w kształcie litery V. Przez krótki czas montowana w limuzynach, dłużej stosowana w samochodach sportowych.

1953_szyby

Od 1953

Pierwsza jednoczęściowa gięta szyba przednia. Początkowo montowana pod kątem około 30°, później zaś nawet pod kątem 50° do pionu.

1971_88-2002

Od 1971

Bardziej skomplikowane, laminowane szyby przednie z pasem przeciwsłonecznym i opaską zaciemniającą naniesioną metodą sitodruku. Szyba w kształcie stożka zapewnia dobrą jakość optyczną nawet przy montażu pod kątem 65° do pionu.

Od 1988

Złożona gięta szyba przednia, która swoim kształtem harmonijnie współgra z sylwetką nadwozia.

Od 2002

Szyby przednie o bardziej złożonej krzywiźnie stają się integralną częścią struktury nowoczesnych pojazdów. Tego typu szyby przednie mogą być wyposażone w takie elementy, jak przewody ogrzewania elektrycznego, naniesione metodą napylania powłoki metaliczne odbijające ciepło, automatyczne czujniki deszczu i światła oraz odkryte krawędzie.

II. Współczesność

produkty-w-akcji_szyby

1. Czujniki deszczu

Czujnik, który za pomocą promieni podczerwonych wykrywa wilgoć na szybie przedniej. Następnie czujnik automatycznie uruchamia wycieraczki na szybie przedniej, dobierając częstotliwość ich pracy do intensywności opadów deszczu.

2. Kształtowanie szkła

Szkło gięte dopasowywane jest do kształtu okien pojazdu. Po podgrzaniu szkła stosuje się gięcie grawitacyjne lub wyginanie w prasie, aby uzyskać złożone kształty pozbawione fałd oraz innych defektów optycznych.

3. Szklane okna dachowe

Projektanci coraz częściej projektują w samochodach duże szklane dachy. Takie części, nazywane dachami Cielo, są dwa lub trzy razy większe od tradycyjnych okien dachowych, co sprawia że potęgują wrażenie przestrzeni oraz zwiększają ilość światła w samochodzie.

4. Szyby chroniące przed słońcem

Szyby, ograniczające nagrzewanie się samochodu pod wpływem promieni słonecznych. Zapewniają:

 • większy komfort pasażerów,
 • mniejsze obciążenie układu klimatyzacji, co oznacza mniejsze zużycie paliwa,
 • mniejszą przepuszczalność promieni ultrafioletowych, co wydłuża trwałość materiałów użytych do wykończenia wnętrza pojazdu.

5. Systemy odprowadzania wody

Systemy ogrzewania szyb, które usuwają skroploną parę wodną z wewnętrznych powierzchni szklanych oraz lód z powierzchni zewnętrznych. Powłoka hydrofobowa, zapewniająca szybkie spływanie wody deszczowej z szyb samochodu i tym samym poprawiająca widoczność dla pasażerów.

6. Szyby boczne laminowane

 • Większy komfort: redukcja hałasu o wysokiej częstotliwości, ochrona przed promieniowaniem UV, lepsza ochrona przeciwsłoneczna oraz mniejsze bezpośrednie promieniowanie słoneczne.
 • Zabezpieczenie: mniejsze ryzyko kradzieży i lepsza ochrona przed włamaniem.
 • Bezpieczeństwo: mniejsze ryzyko wypadnięcia z pojazdu, większa wytrzymałość na przebicie szyby przez przedmiot.

7. Systemy szklenia

Wszystkie komponenty lub funkcje dodawane po zakończeniu podstawowej produkcji w celu zwiększenia wartości wyrobów dla klienta. Mogą to być na przykład kasety lub moduły drzwiowe. Enkapsulacja pozwala na formowanie ramy lub uszczelki okna bezpośrednio na szkle .

8. Systemy elektrycznego podgrzewania szyb

Bezpośrednio w szkle montowane elektryczne podgrzewanie szyb.
Świadczymy usługi w zakresie montażu szyb samochodowych do samochodów osobowych. ciężarówek. TIR autobusów zarówno dla Klientów indywidualnych jak i dla autoryzowanych serwisów samochodowych czy warsztatów blacharsko-lakierniczych.
Na każdą wykonaną przez nas usługę dajemy bezterminową gwarancję.
Udzielamy dożywotniej gwarancji na szczelność wykonanego połączenia (przy szybach wklejanych).
Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby, prowadzimy usługi klejenia szyb w każdym samochodzie osobowym i ciężarowym. Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby w ciężarówkach TIR. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz. sprzedajemy szyby samochodowe,  wymieniamy i naprawiamy szyby samochodowe.

AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz zaprasza :)

Szyby Samochodowe Bydgoszcz Wymiana szyb Bydgoszcz - Naprawa szyb Bydgoszcz

Sprzedaż szyb samochodowych Bydgoszcz

Sprzedaż szyb do samochodów w Bydgoszczy

Auto-Glass

przede wszystkim AUTO GLASS szyby samochodowe Bydgoszcz stawia na markowe szyby i producentów z najwyższej półki. Naszym głównym dostawcą jest firma Pilkington i szyby tej marki u nas dominują, natomiast oferujemy także markowe szyby innych światowych producentów takich jak: Saint-Gobain, Guardian, Soliver, Splintex, NordGlass.

Doświadczenie tych firm i kultura technologiczna są gwarancją jakości szyb samochodowych. Dzięki temu możemy oferować produkty najwyższej jakości. Mamy też w ofercie szyby - zamienniki do wszystkich marek i rodzajów samochodów. Szyby samochodowe sprzedajemy oddzielnie lub wykonujemy montaż zakupionych u nas szyb.

W naszej ofercie znajdują się:
 • szyby samochodowe o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej
 • szyby czołowe, szyby boczne, tylne
 • szyby do samochodów ciężarowych
 • szyby do TIR
 • szyby do autobusów
 • szyby samochodowe atermiczne, z formowanym pasem przeciwsłonecznym
 • karoseryjne - stałe i uchylne
 • szyby samochodowe z sensorami deszczu, zmierzchu
 • szyby ogrzewane
 • szyby z anteną zatopioną między taflami szkła

Oferujemy szyby w stałej sprzedaży do następujących marek samochodów:

Alfa
Alfasud
Alfetta
Aro
Audi
Austin
Austin-Mini
Autosan
Avia
Bedford
Bmw
Bova
Buick
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Dacia
Daewoo
Daf
Daihatsu
Datsun
Datsun-Nissan
Dodge
Eagle
Fiat
Ford
Gazela
Gmc
Giulietta
Hanomag
Honda
Hyundai
Ikarus
Isuzu

Iveco
Jaguar
Jeep
Jelcz
Kamaz
Kassbohrer
Kia
Lada
Lancia
Landrover
Ldv
Lexus
Leyland
Liaz
Lincoln
Lublin
Magirius
Man
Man-Bus
Maruti
Maz
Mazda
Mcc
Mercedes
Mercury
Mitsubishi
Moskwicz
Multicar
Neoplan
Nissan
Oldsmobile
Olticit
Opel
Pegaso

Peugeot
Piaggio
Plymouth
Polonez
Pontiac
Porsche
Proton
Range
Renault
Rover
Saab
Saviem
Scania
Seat
Setra
Skoda
Smart
Ssang
Star
Steyer
Subaru
Suzuki
Talbot
Talbot/Simca
Tarpan
Tatra
Tawrija
Toyota
Trabant
Volkswagen
Volvo
Wartburg
Wolga
Zastava
Mamy w ofercie szyby do każdego samochodu osobowego i ciężarowego. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu wymiany i naprawy szyb.
Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby, prowadzimy usługi klejenia szyb w każdym samochodzie osobowym i ciężarowym. Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby w ciężarówkach TIR. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz. sprzedajemy szyby samochodowe,  wymieniamy i naprawiamy szyby samochodowe.

AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz zaprasza :)

Wymiana szyb samochodowych Bydgoszcz

Wymiana szyb samochodowych w Bydgoszczy

wymiana_szyby

Pomimo że zawsze staramy się w pierwszej kolejności naprawiać wszelkie uszkodzenia punktowe szyb, zdarza się, że niektóre z nich nie kwalifikują się do naprawy i wówczas szyba czołowa musi zostać wymieniona.

W AUTO GLASS Szyby samochodowe Bydgoszcz montowane są szyby wielu producentów szyb, głównie dostawców produkujących szyby na rynek pierwotny (OEM). Szyby czołowe pochodzą w większości z fabryk Grupy Nordglass i Pilkington, szyby tylne i boczne od dostawców produkujących szyby na linie montażowe producentów samochodów. Nasza firma zaopatruje się w szyby u tych samych dostawców, którzy zaopatrują wiodących na rynku światowym producentów pojazdów. Mamy też w ofercie szyby - zamienniki do wszystkich marek i rodzajów samochodów.

Wymieniamy szyby czołowe (przednie), boczne oraz tylne w samochodach osobowych i dostawczych oraz ciężarowych i autobusach wszystkich marek. Działamy na terenie Bydgoszczy.

marki

Udzielamy gwarancji na wykonaną usługę

- szyby czołowe gwarancja na wady technologiczne (rozwarstwienie)
- dożywotnia na szczelność spoiny

Wymieniamy szyby w kazdym samochodzie osobowym i ciężarowym. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu wymiany i naprawy szyb.
Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby, prowadzimy usługi klejenia szyb w każdym samochodzie osobowym i ciężarowym. Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby w ciężarówkach TIR. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz. sprzedajemy szyby samochodowe,  wymieniamy i naprawiamy szyby samochodowe.

AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz zaprasza :)

Wymiana szyb w samochodach ciężarowych TIR Bydgoszcz

Szyby do samochodów cieżarowych w Bydgoszczy

tir

Firma AUTO-GLASS Szyby Samochodowe w Bydgoszczy prowadzi usługi sprzedaży i wymiany szyb samochodowych w autach ciężarowych i ciągnikach siodłowych TIR.

Chociaż zawsze staramy się w pierwszej kolejności naprawiać wszelkie uszkodzenia punktowe szyb, zdarza się, że niektóre z nich nie kwalifikują się do naprawy i wówczas szyba czołowa musi zostać wymieniona.

W AUTO GLASS Szyby samochodowe Bydgoszcz montowane są szyby wielu producentów szyb, głównie dostawców produkujących szyby na rynek pierwotny (OEM). Szyby czołowe pochodzą w większości z fabryk Grupy Nordglass i Pilkington, szyby tylne i boczne od dostawców produkujących szyby na linie montażowe producentów samochodów. Nasza firma zaopatruje się w szyby u tych samych dostawców, którzy zaopatrują wiodących na rynku światowym producentów pojazdów. Mamy też w ofercie szyby - zamienniki do wszystkich marek i rodzajów samochodów.

Wymieniamy szyby czołowe (przednie), boczne oraz tylne w samochodach osobowych i dostawczych oraz ciężarowych i autobusach wszystkich marek. Działamy na terenie Bydgoszczy.

marki

Udzielamy gwarancji na wykonaną usługę

- szyby czołowe gwarancja na wady technologiczne (rozwarstwienie)
- dożywotnia na szczelność spoiny

Wymieniamy szyby w kazdym samochodzie osobowym i ciężarowym. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu wymiany i naprawy szyb.
Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby, prowadzimy usługi klejenia szyb w każdym samochodzie osobowym i ciężarowym. Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby w ciężarówkach TIR. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz. sprzedajemy szyby samochodowe,  wymieniamy i naprawiamy szyby samochodowe.

AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz zaprasza :)

Naprawa szyb samochodowych Bydgoszcz

Naprawa szyb samochodowych w Bydgoszczy

odprysk

Kamień spowodował odprysk na szybie czołowej? W wielu przypadkach nie trzeba jej wymieniać, wystarczy naprawić. Koszt jest znacznie niższy niż cena nowej szyby.

Odprysk na szybie może doprowadzić do całkowitego pęknięcia szyby w każdej chwili, często w najmniej oczekiwanym momencie. Jeżeli pęknięcie powstanie podczas prowadzenia pojazdu Twoje bezpieczeństwo może zostać poważnie zagrożone. Szyba czołowa zapewnia do 30% wytrzymałości konstrukcyjnej pojazdu, a działanie poduszki powietrznej pasażera zależne jest od stanu szyby czołowej, która stanowi dla niej oparcie w czasie otwarcia. Naprawa uszkodzenia punktowego sprawi, że szyba czołowa będzie tak samo wytrzymała jak przed jej uszkodzeniem.

Uszkodzona szyba nie musi już być powodem do wymiany szyby przedniej. AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz oferuje usługę naprawy uszkodzonej szyby z wykorzystaniem profesjonalnego zestawu naprawczego. Proces naprawy jest skuteczny i szybki, a naprawiona szyba ma właściwości szyby nowej.

naprawa1

Naprawie poddaje się szyby przednie pojazdów. Szyby te są laminowane i przez to drogie, dlatego ich naprawa jest opłacalna. Najczęstszymi uszkodzeniami szyb są pęknięcia i uszkodzenia punktowe, zwane „oczkami”. Do wypełniania ubytków stosuje się specjalną żywiczną masę, której gęstość dobierana jest w zależności od rozmiarów ubytku. Materiał klejący wprowadzany jest w miejsce pęknięcia, po czym utwardza się go promieniami ultrafioletowymi. Trwałość takiej regeneracji jest bardzo wysoka.

naprawa2

Aby wykonać naprawę, uszkodzenie musi spełniać określone kryteria:

 • Całkowita wielkość uszkodzenia nie większa jak 20 mm (wielkość monety 5 zł)
 • Odległość uszkodzenia od krawędzi szyby jest większa niż 10 cm
 • Odległość pomiędzy wieloma uszkodzeniami na szybie jest większa niż 10 cm
 Ważne jest, aby naprawy szyby dokonywać jak najszybciej po wystąpieniu uszkodzenia. Wypełnia się ono bowiem zanieczyszczeniami, które powodują korozję szkła i mogą pogorszyć jakość naprawy. Podczas opadów deszczu czy zimą wraz ze śniegiem do pęknięcia dostaje się woda z minerałami i pyłami. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu naprawy szyb.
Mamy w ofercie szyby do każdego samochodu osobowego i ciężarowego. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu wymiany i naprawy szyb.
Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby, prowadzimy usługi klejenia szyb w każdym samochodzie osobowym i ciężarowym. Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby w ciężarówkach TIR. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz. sprzedajemy szyby samochodowe,  wymieniamy i naprawiamy szyby samochodowe.

AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz zaprasza :)

Naprawa szyb w samochodach ciężarowych Bydgoszcz

Naprawa szyb w samochodach ciężarowych w Bydgoszczy

tir

Firma AUTO-GLASS Szyby Samochodowe w Bydgoszczy prowadzi usługi naprawy i klejenia szyb samochodowych w autach ciężarowych i ciągnikach siodłowych TIR.

Kmień spowodował odprysk na szybie czołowej? W wielu przypadkach nie trzeba jej wymieniać, wystarczy naprawić. Koszt jest znacznie niższy niż cena nowej szyby.

Odprysk na szybie może doprowadzić do całkowitego pęknięcia szyby w każdej chwili, często w najmniej oczekiwanym momencie. Jeżeli pęknięcie powstanie podczas prowadzenia pojazdu Twoje bezpieczeństwo może zostać poważnie zagrożone. Szyba czołowa zapewnia do 30% wytrzymałości konstrukcyjnej pojazdu, a działanie poduszki powietrznej pasażera zależne jest od stanu szyby czołowej, która stanowi dla niej oparcie w czasie otwarcia. Naprawa uszkodzenia punktowego sprawi, że szyba czołowa będzie tak samo wytrzymała jak przed jej uszkodzeniem.

Uszkodzona szyba nie musi już być powodem do wymiany szyby przedniej. AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz oferuje usługę naprawy uszkodzonej szyby z wykorzystaniem profesjonalnego zestawu naprawczego. Proces naprawy jest skuteczny i szybki, a naprawiona szyba ma właściwości szyby nowej.

naprawa1

Naprawie poddaje się szyby przednie pojazdów. Szyby te są laminowane i przez to drogie, dlatego ich naprawa jest opłacalna. Najczęstszymi uszkodzeniami szyb są pęknięcia i uszkodzenia punktowe, zwane „oczkami”. Do wypełniania ubytków stosuje się specjalną żywiczną masę, której gęstość dobierana jest w zależności od rozmiarów ubytku. Materiał klejący wprowadzany jest w miejsce pęknięcia, po czym utwardza się go promieniami ultrafioletowymi. Trwałość takiej regeneracji jest bardzo wysoka.

naprawa2

Aby wykonać naprawę, uszkodzenie musi spełniać określone kryteria:

 • Całkowita wielkość uszkodzenia nie większa jak 20 mm (wielkość monety 5 zł)
 • Odległość uszkodzenia od krawędzi szyby jest większa niż 10 cm
 • Odległość pomiędzy wieloma uszkodzeniami na szybie jest większa niż 10 cm
 Ważne jest, aby naprawy szyby dokonywać jak najszybciej po wystąpieniu uszkodzenia. Wypełnia się ono bowiem zanieczyszczeniami, które powodują korozję szkła i mogą pogorszyć jakość naprawy. Podczas opadów deszczu czy zimą wraz ze śniegiem do pęknięcia dostaje się woda z minerałami i pyłami.
Mamy w ofercie szyby do każdego samochodu osobowego i ciężarowego. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu wymiany i naprawy szyb.
Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby, prowadzimy usługi klejenia szyb w każdym samochodzie osobowym i ciężarowym. Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby w ciężarówkach TIR. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz. sprzedajemy szyby samochodowe,  wymieniamy i naprawiamy szyby samochodowe.

AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz zaprasza :)

Uszczelnianie szyb samochodowych Bydgoszcz

Uszczelnianie szyb samochodowych Bydgoszcz

uszczelnianie

W AUTO GLASS Szybtu Samochodowe Bydgoszcz wykonujemy uszczelnianie przecieków na połączeniach szyby z nadwoziem. Jeżeli uszczelka w twoim samochodzie przepuszcza wodę, nie musisz się już martwić. Przyjedź do AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz  - naprawa potrwa od 30 minut do 5 godzin (przy szybach wklejanych w 90% konieczny jest ponowny montaż szyby). Twój samochód będzie już zawsze suchy wewnątrz.

Przyklejanie lusterek Bydgoszcz

Wykryjemy przeciek i skutecznie go zlikwidujemy przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów i sprawdzonych technologii. Na wykonane uszczelnienie szyb udzielamy gwarancji, co daje  pewność suchego od tej pory samochodu.

przeciek

Trwale przyklejamy do szyb lusterka wsteczne i elementy wyposażenia samochodu, przy zastosowaniu specjalistycznych klejów dających pewność mocowania elementu do szyb

Używamy tylko i wyłącznie wysokiej jakości szybkoschnące kleje firmy. Stosujemy najwyższe standardy wykonania. Działamy w myśl zasady: precyzyjnie, sprawnie i solidnie
Mamy w ofercie szyby do każdego samochodu osobowego i ciężarowego. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu wymiany i naprawy szyb.
Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby, prowadzimy usługi klejenia szyb w każdym samochodzie osobowym i ciężarowym. Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby w ciężarówkach TIR. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz. sprzedajemy szyby samochodowe,  wymieniamy i naprawiamy szyby samochodowe.

AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz zaprasza :)

Szyby nietypowe Bydgoszcz

Szyby nietypowe Bydgoszcz

Firma AUTO-GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz wykonuje ponadto następujące usługi serwisu szyb samochodowych:

 1. sprzedajemy kleje, uszczelki do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych
 2. wycinanie i wklejanie szyb źle zamontowanych
 3. oklejanie szyb karoseryjnych uszczelkami m.in. renault, vw
 4. demontaż szyb przed obróbką blacharska
 5. regulacja mechanizmów opuszczania/podnoszenia bocznych szyb
 6. odzysk listew i uszczelek
 7. przeróbki (montaż szyb bocznych) furgon - bus
 8. wycinanie szyb nietypowych z plexi

Zapewniamy fachowa pomoc w doborze szyb i materiałów Gwarantujemy!  Sprawną i szybką obsługę.
Mamy w ofercie szyby do każdego samochodu osobowego i ciężarowego. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu wymiany i naprawy szyb.
Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby, prowadzimy usługi klejenia szyb w każdym samochodzie osobowym i ciężarowym. Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby w ciężarówkach TIR. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz. sprzedajemy szyby samochodowe,  wymieniamy i naprawiamy szyby samochodowe.

AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz zaprasza :)

AUTO - GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz - naprawa i wymiana

Serwis AUTO-GLASS Szyby Samochodowe w Bydgoszczy prowadzi usługi sprzedaży i wymiany szyb samochodowych do większości marek samochodów. Wymieniamy wszystkie szyby w samochodach osobowych, ciężarowych, TIR,  dostawczych, autobusach, ciągnikach siodłowych i innych typach pojazdów.

W naszej ofercie znajdują się:
 • szyby samochodowe o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej - Bydgoszcz
 • szyby czołowe, szyby boczne, tylne - Bydgoszcz
 • szyby do samochodów ciężarowych - Bydgoszcz
 • szyby do TIR - Bydgoszcz
 • szyby do autobusów - Bydgoszcz
 • szyby samochodowe atermiczne, z formowanym pasem przeciwsłonecznym - Bydgoszcz
 • karoseryjne - stałe i uchylne - Bydgoszcz
 • szyby samochodowe z sensorami deszczu, zmierzchu - Bydgoszcz
 • szyby ogrzewane - Bydgoszcz
 • szyby z anteną zatopioną między taflami szkła - Bydgoszcz

Na każdą wykonaną przez nas usługę dajemy bezterminową gwarancję. Udzielamy dożywotniej gwarancji na szczelność wykonanego połączenia (przy szybach wklejanych).

Mamy w ofercie szyby do każdego samochodu osobowego i ciężarowego. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu wymiany i naprawy szyb. Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby, prowadzimy usługi klejenia szyb w każdym samochodzie osobowym i ciężarowym. Wymieniamy szyby i naprawiamy szyby w ciężarówkach TIR. Działamy na terenie Bydgoszczy. Zapraszamy do naszego punktu AUTO GLASS Szyby Samochodowe Bydgoszcz. sprzedajemy szyby samochodowe,  wymieniamy i naprawiamy szyby samochodowe.

 

Asortyment szeroki asortyment szyb

Oferujemy ponad 10.000 rodzajów szyb do aut osobowych i dostawczych, busów, autobusów i innych.

Kompleksowa obsługa naszych Klientów

Kompleksowy zakres usług obejmuje naprawę i montaż szyb i akcesoriów, na miejscu lub z dojazdem do Klienta.

Profesjonalizm i najwyższa jakość usług

Fachowe doradztwo, szybka i sprawna obsługa, wieloletnie doświdczenie - to tylko niektóre z naszych atutów.

Atrakcyjne Ceny szyb i wykonywanych usług

Zapewniamy konkurencyjne ceny, dla każdego Klienta indywidualnie kalkulujemy najlepszy wariant cenowy.
splintex pilkington SaintGobainGlass nordglass